İş Yeri İlaçlama

İş Yeri İlaçlama

   İş yerleri belli çalışmalar sonucunda hızlı şekilde kirlenebilmektedir. Hava kirliliği, rutubet, nem, bakteri üremesi sonucunda ortamda haşere görülme olanağı artar. Yüzeysel temizliğin yetersiz olduğu durumlarda iş yeri ilaçlama işlemleri yapılarak ortamda yer alan böceklenmenin önüne geçilir. Böcekler daima görünür şekilde karşımıza çıkmayan canlılardır. Bazı durumlarda farkında olmadığımız alanlarda veya gizli yerlerde yuvalarının bulunması mümkündür. Bu nedenle tüm alanın profesyonel şekilde ilaçlanarak ortamın steril hale getirilmesi gerekir. Firmamız Bilen Böcek İlaçlama size iş yeri ilaçlama konusunda kaliteli şekilde yardımcı olmaktadır. Meslek grubuna ve alana göre ekiplerimiz fizibilite çalışması yaparak en uygun ilaçlama yöntemini kullanır. Bilindiği üzere kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, sıvı ilaçlama, jel ilaçlama gibi yaygın şekilde kullanılan ilaçlama teknikleri mevcuttur. Tercih edilen yönteme göre süreç yönetilerek ilaçlama ve sterilizasyon başarılı şekilde sağlanır.

   İş yeri ilaçlama işlemi yapılırken kullanılan teknikler veya yöntemler alana göre değişkenlik gösterir. Ofis vb. Alanlarda genellikle ev tipi ilaçlamalar kullanılırken meslek grubunun değişmesi sonucunda kullanılan yöntemler farklılaşır. Fabrika, depo, garaj, imalathane, üretim bölgeleri gibi iş merkezlerinde daha kapsamlı ilaçlama işlemi yapılır. Kapalı alanlarda böceklenme riski açık alanlara göre çok daha düşüktür. Bu nedenle açık ortamla fazla içli dişli olan iş yerlerinde böcek ve haşere oluşumu çok daha fazla görülür. Bu nedenle genellikle kapsamlı ve detaylı ilaçlama yapılarak ortamdaki zararlı canlıların yok edilmesi sağlanır. Bilen Böcek İlaçlama sayesinde steril ve hijyenik iş alanlarına sahip olmanız mümkündür. Bu sayede çalışan sağlığı da korunmuş olunacaktır. Aynı şekilde müşterilerin gözünde daha olumlu imaj çizmeniz ve kurumsallaşmanız da sağlanır. 

   Böcek ve haşere oluşumu ortamda bulunan canlıların haricinde iş verimi içinde negatif sonuçlar doğurur. Örnek vermek gerekirse bir marangozhane içerisinde yer alan tahta kurusu türünde böcekler mobilyalara zarar verebilir. Aynı şekilde endüstriyel sanayi içerisinde veya gıda sektöründe yer alan kurt, pire ve fare gibi haşereler ortamdaki gıdalara zarar verebilmektedir. İlaçlama işlemleri ürün sağlığını korumak içinde zorunlu ihtiyaçlar arasında yer alır. Bilen Böcek İlaçlama sayesinde ürünlerinizi de korumunaz mümkün olacaktır.