Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

      Ev ve iş alanları içerisinde yaygın görülen haşereler arasında karıncalar ilk sırada yerini alır. Karıncalar küçük canlılar olmasına rağmen koloni kurmaya ve yuvaya yapmaya oldukça elverişli canlılardır. Bu nedenle yaşam alanlarının içerisinde yaygın şekilde üremeleri görülür. Yüzeysel temizlik yapılması halinde dahi karınca yuvalarının ortadan kalkması pek mümkün değildir. Bu nedenden dolayı karınca ilaçlama yapılarak ortamlarda bulunan karınca yuvaları kolay şekilde imha edilebilmektedir. Şirketimiz Bilen Böcek İlaçlama size hızlı ve güvenli şekilde destek sağlayacaktır.

     Karınca ilaçlama işlemleri zorunlu gereksinimler arasında yer alır. Karınca gibi canlılar görünmez alanlarda oldukça fazla karşımıza çıkar. Örnek vermek gerekirse ev ve iş yeri gibi ortamlarda yere en ufak ekmek kırıntısı veya yemek parçası düşmesi halinde dakikalar içerisinde karıncaların bölgeye toplandığına şahit oluruz. Görülen bu olay ev ve iş alanı içerisinde yoğun miktarda karınca yuvalarının olduğunu ortaya koyar. Özellikle ev içerisinde bulunan eski tip parke gibi alanlarda karıncaların daha yaygın yuva yaptığı görülür. Parke araları haricinde mutfak, banyo gibi bölgelerde de karınca kolonilerine rastlanır. Karınca ilaçlama işlemi yapılarak ortamda bulunan yuvalar ve koloniler imha edilir. Bilen Böcek İlaçlama farkıyla sağlıklı ve steril ortama sahip olmanız basittir. Kurumumuz yıllardır sektörde varlık gösteren işinin ehli şirketlerin arasında yer alır.

    Karınca gibi canlılar kapalı ortamların haricinde açık ortamlarda da hızlı şekilde üremektedir. Yılan, fare vb. Tehlikeli canlılar genellikle yüksek katlı dairelerde pek görülmez. Fakat aynı durum karıncalar için geçerli değildir. Karıncalar açık ve kapalı alan farketmeksizin her bölgede üreyebilen ve rastlanabilen yapıya sahiptir. En ufak kırıntı veya yemek partiküllerinin bulunduğu alanlarda yüzlerce karıncanın ortaya çıkması rahatsız edici görüntü ortaya koyar. Aynı zamanda hijyenik açıdan da sağlıksız durumlara neden olacaktır. Karıncalar sadece yer altında yuva yapmayabilir. Duruma göre masa üzerindeki veya mutfak tezgahı üzerindeki yemek parçasına da yüzlerce karıncanın geldiğini görebiliriz. Karıncaların bu denli hızlı çoğalabilmesi ve yüksek alanlara da erişim sağlayabilmesi evde yaşayan insanlar için negatif durumlar meydana gelir.