Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

     Dünya üzerinde sayısız canlı türü mevcuttur. İnsanların haricinde milyonlarca hayvan yada canlı türü karşımıza çıkar. Bu canlılar türlerine ve özelliklerine göre farklı sınıflandırmalar ile betimlenir. Böcekler ise canlı türlerinin sadece bir kısmı için belirtilen kavramdır. Böcekler ve haşerelerde kendi içlerinde özelliklerine göre kategorilere ayrılır. Şekillerine, özelliklerine, beslenme biçimlerine ve bulundukları bölgelere göre isimlendirildiği görülür. Örnek vermek gerekirse tütün tüketen böceklere sigara böceği yada tütün böceği adı verilir. Aynı şekilde iğneli yapısının olması nedeniyle sivrisinek kavramı karşımıza çıkar. Aynı şekilde tahta, ahşap ve çeşitli mobilyaları kemiren veya zarar veren böcek türlerine tahta kurusu ismi verilir. Bu nedenle zararlı sonuçlar doğurabilen böcekler arasında yer alır. Ancak Bilen Böcek İlaçlama ile alacağınız tahta kurusu ilaçlama hizmeti sayesinde sorunun kolay şekilde önüne geçmek mümkündür.

     Tahta kurusu ilaçlama işlemleri sırasında kullanılan yöntemler değişkenlik gösterir. Ancak genellikle jel ilaçlama yöntemi yaygın şekilde tercih edilir. Jel ilaçlama işlemi sırasında isminden anlaşılacağı üzere jel yapısına sahip kimyasallar kullanılır. Bu jelimsi maddeleri kapan veya tuzak olarak düşünmek pekte yanlış olmaz. Ortamda bulunan jel yapısı belli böcek türlerinin ilgisini çekecek yapıya sahiptir. Beslenme gereksinimi bulunan böcekleri çekerek imha edilmesine vesile olmaktadır. Bu sebeple jel ilaçlama yöntemi tahta kurusunu imha etme noktasında yaygın şekilde kullanılır.

    Tahta kurusu ilaçlama işlemleri sırasında kullanılan bir başka yöntem ise sıvı ilaçlama işlemidir. Sıvı ilaçlama işlemi isminden belli olacağı üzere likit yapıya sahip kimyasal madde ile yapılır. Belli böcek türleri üzerinde çok etkili olması sebebiyle ilaçlama sektöründe yaygın şekilde tercih edilmektedir. Kullanılan yöntemler içerisinde kokulu ve kokusuz ilaçlama biçimleri de önemlidir. Kokulu şekilde bulunan kimyasallar kokusu ile ortamdaki haşereleri imha edecek güce sahiptir. Ancak insanlara zarar verme riski olması sebebiyle ortamın bir müddet terk edilmesi gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise ortamın terk edilmesine sebep yoktur. Bilen Böcek İlaçlama ile tüm yöntemleri deneyimlemeniz mümkün olacaktır. Firmamız duruma ve şartlara en uygun ilaçlama biçimini seçerek sizlere yardımcı olmaktadır.